9.11.2016

Sektörden Sektöre IT Ajandası

CIO dergisi Kasım ayı konusu Sektörden Sektöre IT Ajandası:

CIO Dergisi
Sanal gerçeklik konusunda eksiklikleri olan sektörün, bu konu üzerinde yoğunlaşacağı öngörülüyor
Kültür2000 Koleji Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Özge Şahin de Kültür2000 Koleji olarak en önemli hedeflerinin açtıkları İnovasyon Merkezi’nde yapılmaya başlanan eğitimlerin olumlu sonuçlarını almaya başlamak olduğunu ifade ediyor. “Gerek yarışmalar, gerek üretilen materyallerle öğrencilerin hayal güçlerinin zenginleşmesi önceliklerimiz arası... http://www.cio.com.tr/haber/dosya-konulari/sektorden-sektore-2017-it-ajandasi/

Cehalet En Kötüsü

Etrafıma bakıyorum böyle o kadar çok fikri olmadan fikir beyan edenlerle dolu ki. Etrafımı değiştirsem başka bir etrafta yine aynı şeyleri yaşamayacağımın garantisi de yok ne yazık ki. Ben anlamıyorum gerçekten insanlar neden her şeyi bilmek çabasında olurlar? Üstelik konuşurken hiç mi düşünülmez karşımda ki kişi ya bu konu hakkında bilgi sahibi ise diye? Ne yazık ki hem iş hem özel hayatta bu gibi insanlardan kaçış olmuyor. Ego mu acaba ben bilmiyorum demeyi engelleyen? Üstelik cahillik öyle bir nokta ki hem karşındaki insan için saygınlığını yitirmene neden oluyor hem de seni bilmediğin konu üzerinde daha da yanlış işler yapmaya sürüklüyor. Kendimi düşünüyorum baya baya düşünüyorum ama yani :) ben komik duruma düşmekten çok korkarım. Gerçekten birinin içinden yok artık ya bu kadar saçmalanmaz bu kadar cahillik olamaz demesi sonumu getirir herhalde. Ben kendi uzmanlık alanımda her gün araştırmalarımı yaparım. Sağolsun internet bu konuda leb-i derya fakat gerçekten o kadar çok bilgi ve hatta o kadar çok yanlış bilgi etrafta dolanıyor ki gerçekten biliyorum demek için bile insan iki gere düşünüyor. Bir de bu şeyler var hiç karşılaştınız mı? Twitterdan ondan bundan gördükleriyle konunun uzamanı gibi davrananlar. Sosyal medya uzmanı bunlar. :) O yazdıysa doğrudur ben bunu bir ortamda bilmiş bilmiş satarımcılar bunlar. Kavramlara, hiyerarşiye bu kadar uzak insanlara gerçekten inanamıyorum ben ama ne yapacaksın yaşamak için onlara da saygı duyuyorsun onlarda kendilerinin doğru olduklarını sanarcasına yaşayıp gidiyorlar.

Bu yazının özeti şudur ki siz siz olun makamınız her ne olursa olsun bir konu hakkında yorum yapmadan o konuyu gerçekten araştırın. Baktınız gerçekten anlamıyorsunuz bırakın o işi de uzamanı yapsın. Siz zaten her işi yapamayacağınız için bu işçileri istihdam etmediniz mi? :)