1.06.2016

Öğrenme Günlüğü Olan Öğrencileriniz Olsun

Dersler Hayata Hazırlar mı?

Uzun zamandır blog yazan ve yazılarım sayesinde bir çok avantaj sağlamış biri olarak tabi ki öğrencilerimi de bu alanda yetiştirmek adına bir çabam olmalıydı.
Yaptığım çalışma sadece bilişimi kapsarsa öğrencilerin serbest paylaşımda bulunma alanlarını sınırlandırmış olacaktım.
Seneye başlarken en önemli amaç çocukların artık çok fazla içinde oldukları merak ettikleri web ortamını kendilerini tasarlamalarını basit web siteleri oluşturmalarını sağlamaktı. Bunun için HTML ve Mozilla Thimble kullandım. Daha sonra hiçbir kod bilgisi gerektirmeyen ama gerektiğinde HTML kodlarının kullanılabilme olanağı olan Blogger üzerinden yayın yapmaya başladık. 
Gerçekten hiç tahmin etmediğim kadar güzel çalışmalar ortaya çıktı. Günlük hayatta uğraştıkları her şeyi paylaştılar, çalıştıkları dersleri paylaştılar, ilgi alanlarıyla ilgili paylaşımda bulundular ama işin bence en güzel kısmı blog a devam etmeyi düşünmeleri oldu.
Çocuklara kendilerini dilediklerince ifade etmelerine olanak sağladığımız mecralar oluşturduğunuzda inanın sizin tahmininizden daha fazlasını yapacaklardır.
Konu ile ilgili tüm sunumumu 4 haziranda Dersler Hayata Hazır mı? çalıştayında anlatacağım. Maltepe Üniversitesinde görüşmek üzere :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder