14.04.2016

learningapps.org ile Basit Oyunlar Yaratın
learningapps.org

Siteye giriş yaptığınızda karşınıza gelen bu Ana sayfa üzerinden “kayıt ol” butonuna basıp kolayca siteye üye olabilirsiniz. Bu sayede yaptığınız uygulamaları kaybetmemiş, geri dönüp düzenleme yapabilir ve yayınlama imkanına sahip olmuş olursunuz.
Daha sonra uygulama oluştur alanına tıklayarak uygulamanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
learningapps.org
Karşınıza çıkan bu sayfa üzerinden dilediğiniz bir uygulamayı seçerek oyununuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Örneğin: hem derslerinizde kolayca uygulatabileceğiniz hem de derste öğrenilen bilgilerin kullanılmasını sağlayan bir “kim milyoner olmak ister? (bilgi oyunu)” hazırlatmak ve daha sonra öğrencilerin birbirlerinin hazırladıkları soruları çözmelerini sağlamak oldukça eğlenceli ve faydalı olabiliyor.
learningapps.org


“Kim milyoner olmak ister?” uygulamasına tıkladığınızda karşınıza böyle bir kısım açılacaktır. Buradan yeni bir uygulama oluşturun butonuna tıklayarak yeni bir oyun oluşturmaya başlayabilirsiniz.

learningapps.org

Yeni bir uygulama oluştur dedikten sonra karşınıza gelen bu sayfada öğrencilerinize çok kolaydan zora doğru giden sorular hazırlatabilirsiniz. Bakalım öğrenciler dersi ne kadar iyi öğrenmişler?

Bırakın kendi sorularını kendileri hazırlasınlar J
Soruları hazırladıktan sonra tamamla ve ön izleye tıklayarak hazırladığınız oyunu kontrol edebilir bir yanlış varsa düzeltmek için geri dönebilirsiniz.
Eğer oyununuzu paylaşmak isterseniz uygulamayı kaydet dediğinizde sizden üyelik isteyecektir. Eğer üye olduysanız:
learningapps.orgYukarıda gördüğünüz linkleri kullanarak paylaşım yapabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Öğrenci örnek uygulaması:Hiç yorum yok:

Yorum Gönder