9.08.2016

Geleceği Yazanlar

Geleceği Yazanlar


Turkcell Geleceği Yazanlar sitesinin eğitim ve sınavları gerçekten çok faydalı. Eğer sizinde web tasarımı ve mobil yazılımına karşı ilginiz varsa mutlaka bir bakmalısınız. Üstelik turkcell hattına gerek yok mail adresiniz ile çok kolay üye olup eğitime başlayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin :)
Geleceği Yazanlar

Başarısızız Efendim

Olimipiyat

Okçuluk, yüzme, artistik jimnastik, atçılık, güreş, yelken...

Henüz madalya kazanan olmadı. Aslında bu yazının temeli başarısız sporcularımız değil. Neden olunmuyor sorusuna cevap aramak.Okullar, kulüpler??? Spor, sanat, müzik???

Aile, devlet desteklemiyor.
Kafamız çok karışık...

Çocukların erken yaşta keşfedilmesini sağlayan bir devlet politikası olmaması, okulların spor olanaklarının yeterli olmaması, her öğrencinin özel okullara gidememesi, yeterli sayıda bu alanlarda başarılı öğrencilere burs olanağı tanınmaması, bunun bir hayat felsefesi olduğunun bilincinde olunmaması...
Belki de devlet olarak nedense hep daha önemli uğraş verdiğimiz sorunlarımızın olması, gelişmemişlik...

İşin özü eğitim sistemimize mi geldi yine yani şimdi? Geldi ne yazık ki. Bu eğitim sistemiyle okullar imkanda sağlasa, spor için gereken disiplini sağlamak adına çalışmalar yapmak neredeyse imkansız. Maddi olanaklar, okullara girebilmek için karşınıza çıkan sınavlar, müfredat ve öğrenilmiş çaresizlik.

Başarısızız efendim... Etrafıma bakıyorum da kimse de başarı bekler hatta belki daha acısı merak eder bile değil.

Oysa bayrağımızın dalgalandırılmasının son derece önem arz ettiği günler yaşıyoruz...

Düzen değişsin artık. Çabamız başarılı olmak, adımızın başarılarla anılması olsun. Zor mu?