29.07.2016

10. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu

16 – 18 Mayıs 2016 tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde düzenlenmiş olan 10. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumunda yapmış olduğum bildiri sunumun tam metnine alttaki linkin 933. sayfasından ulaşabilirsiniz.

10. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu

Yarını Kodlayanlar Eğitmenlerini arıyor

Kodlamanın iyice önem kazandığı şu son günlerde kendimde başvurduğum Habitat Yarını kodlayanlar eğitmen eğitiminden bahsedeceğim. Eğer 15-30 yaş aralığındaysanız bir proje içerisinde yer almak istiyorsanız. Scratch öğrenmek istiyorsanız en önemlisi çocukların bu yönde yetiştirilmesine katkım olsun diyorsanız mutlaka başvurmalısınız. Kontenjan 25 kişi ve eğitim yeri Kuşadası.


18-21 Ağustosta bu eğitimi alabilirim diyorsanız hemen başvurun: https://form.jotformeu.com/62034642098354Yarını Kodlayanlar


Kaynak: http://habitatdernegi.org/yarini-kodlayanlar-egitmen-basvurulari.html/

25.07.2016

Samimi Bir Soru


Son günlerde ülkece yaşadığımız talihsiz kötü olaylar için çok üzgün, endişeli, korku dolu olduğumu belirterek aklıma takılan bir şeyleri yazmak daha doğrusu sorgulamak istiyorum.

Yaşadığımız bu olaylar sıcaklığını korurken soru işaretlerini de beraberinde getirmiş, üstelik bu durum eğitim içinde geçerli olmuştur.

2010 yılında YGS ye girdim. 724. oldum 431,950 puan aldım. İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerini tam burslu olarak kazandım. 8. tercihime yerleştim. Şimdi tüm sınav sorularının birilerine verildiği, bir şeyler yapıldığı, torpil olduğu bu kadar alelade konuşulurken, üstelik benim girdiğim sene tüm puanlar sıfırlanmıştı. 500lük sisteme geçiş yapılmıştı. Biz puanları bilmeden tercih yaptık vs. Ben şimdi netlerimi yazıyorum tüm yılların puan hesaplama motorlarına benden sonraki senelerin hepsinde yaptığım netler ile Boğziçi dışındaki tüm okullara tavan puandan giriş yapıyorum aynı bölümüme.

Şimdi bu nasıl bir çelişkidir? Bu durumda yapılması gereken nedir? Benim gibi mağdur olmuş bu veya başka sınavlarda (kpss,lys vb.) kaç kişi vardır? Bu hak yemek değil midir?

Bilen ya da fikri olan yazsın...